Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest N sty 23, 2022 10:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KMP 2010
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:09 am 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
No właśnie a propos Kosza to nie bardzo mi się chce wyciągać na forum PFS tę sprawę - zaraz pewnie zostanę obsobaczony, choć widzę, że Wesul już zaczepił o to Donia :wink: Dlatego poruszyłem to tylko jako "na przyszłość", by zasady były obiektywne i zapewniające walkę z cwaniakowaniem klubów.

A co do podróży - w zeszłym roku jechałem przez Łódź - nie jest bliżej i łatwiej niż przez Piotrków? Wiem też, że ktoś od nas dojeżdżał od strony Sieradza (tak mi się zdaje), ale nie wiem, która dróżka lepsza...

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:34 am 

Imię: Robert
nazwisko: Kaminski
Przemek, a ile masz miejsc i skąd startujesz?

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:36 am 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
Ja naliczyłem pięć osób budzących mniejsze lub większe kontrowersje.
Osobiście mi się to nie podoba, ale podejrzewam, że wzorem lat ubiegłych wszyscy zgłoszeni wystartują.

Weryfikacja trwa na bieżąco. Tylko komunikacja w Zarządzie niestety nie jest najlepsza.

My z Krzyśkiem w zeszłym roku jechaliśmy przez Sieradz (bo musieliśmy tam puchary odebrać). Ale jaka była droga i i ile czau nam to zajęło nie pamiętam.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:39 am 

robkam napisał(a):
Przemek, a ile masz miejsc i skąd startujesz?

Tak jak Wesul pisał, mam 3 miejsca (jeszcze). Jechał będę pewnie przez całą Warszawę - spodziewam się, że na Boże Ciało będę gdzieś po wschodniej stronie Wisły - może Otwock, może Radzymin, może z Saskiej, w każdym razie można się umówić gdzieś w centrum. Jak jeździłem do Łodzi to się zawsze przy centralnym spotykaliśmy. Ale to jeszcze do obgadania. Mi nie przeszkadza podjechać tak, by ludziom było na rękę, o ile nie będzie to przez Tarchomin, Wilanów albo Łomianki :wink:

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:44 am 

Imię: Robert
nazwisko: Kaminski
To ja bym się ewentualnie pisał do Ciebie - mieszkam w Ursusie, więc zapewne zabrałbym się "po drodze"

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:07 am 

Ok, więc zostały 2 miejsca :)

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:46 am 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
wesul napisał(a):
podejrzewam, że wzorem lat ubiegłych wszyscy zgłoszeni wystartują.

Nie no, Kosz w składzie Wrocławia to byłaby kpina - moim zdaniem to bezwzględnie sytuacja w której zastosowanie ma przepis o kwestionowaniu prawa do reprezentowania klubu (i jeśli w zarządzie ten pogląd ma większość, to chyba nie ma co się przejmować ewentualnymi protestami). Gorzej sprawa ma się z przypadkami granicznymi, bo nie ma jakiegoś obiektywnego kryterium.

A co do wyjazdu jeszcze - ja bym ruszał z pl. Zawiszy.

Q.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:22 am 

Imię: Szymon
nazwisko: Plachta
Przemek - Jak byś jechał Radzymińską, to mógłbym się z Tobą zabrać. Ale oczywiście jeżeli nie pasuje, to też dam radę przytargać się z tego Targówka w inne - bardziej cywilizowane miejsce :wink:

PS. Swoją drogą Hopless, Mistrzu Madzia w II składzie - nie boicie się pierwsza drużyno? :)

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:27 am 

Dwunasta minęła. Większych protestów co do naszych składów nie widzę, więc zgłaszam dwie drużyny. Nikt się nie chciał wymienić na miejsce w pierwszej drużynie, więc żeby za bardzo nie komplikować wystartuję zgodnie z klasyfikacją w pierwszej.

Oficjalny skład Macaków:

Macaki I:
Stanisław Rydzik
Michał Musielak (kapitan)
Robert Kamiński
Przemek Rybicki
Rafał Wesołowski

Macaki II:
Piotr Pietuchowski
Szymon Płachta
Kamil Kister (kapitan)
Krzysztof Sporczyk
Magda Kublik

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:30 am 

Jeszcze kwestia noclegów.
Rozumiem, że wszyscy jedziemy w piątek rano, tak więc bierzemy opcję dwa noclegi z żarciem od obiadu w piątek.
Czy ktoś, oprócz Przemka, zabiera jakieś osoby towarzyszące i potrzebuje dodatkowe noclegi/posiłki?

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:49 am 

@ Szymek: jeszcze nie jest ustalone, skąd będę jechał, pewnie w przyszły poniedziałek będę dokładnie omawiał z pasażerami strategię. Rozumiem, że mogę Cię wliczać i wobec tego zostaje już TYLKO 1 WOLNE MIEJSCE!

@ I. drużyna & przede wszystkim cpt Qń: w zeszłym roku obowiązywała strategia gry taka: 1. partia - gra 4 pierwszych ze składu (wg pukntacji KMP), na zmianę idzie osoba przegrywająca (wygrywająca przy 4:0) z przeciwnikiem o najniższym ranku.
System ten nie bardzo mi się podoba i chciałbym poddać go pod dyskusję.
Nie mam gotowej propozycji, ale chciałbym przeforsować rozwiązanie, które nie wysyłałoby kogoś (jak w zeszłym roku mnie) co drugą rundę na ławkę rezerwowych. Myślę, że wszyscy chcemy wygrywać i czujemy odpowiedzialność za wynik zbiorowy drużyny, ale każdy z nas się zakwalifikował, więc każdy powinien móc grać, a nie czuć się jak piąte koło u wozu.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 12:19 pm 

Zgadzam się z Przemkiem. Ja się podobnie czułem trzy lata temu. W co drugiej rundzie bye.

Tak na szybko nasuwają mi się dwie propozycje.
1. Pauzujemy po kolei wg. klasyfikacji KMP, czyli ja w I rundzie, w II robkam, później gościu, Przemek i na końcu Qń. W VI znowu ja, itp.
2. W pierwszej rundzie pauzuje 5 (czyli ja). Dalej tak jak było dotychczas, czyli pauzuje przegrywający (przy 4:0 wygrywający z najsłabszym przeciwnikiem), tylko z jednym dodatkowym zastrzeżeniem - nie można pauzować dwa razy w ciągu trzech rund (po bye'u grasz min. dwie rundy, zanim znowu możesz dostać bye'a). Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia kto pauzuje jeżeli w jednej rundzie przegra więcej niż jeden gracz.

Czekamy na propozycję kapitana.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 3:17 pm 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
Jeśli dobrze rozumiem, to jedzie dwanaście osób (dwie drużyny po pięć + Miłosz + lepsza połowa Przemka). Najrozsądniej więc byłoby chyba gdybyśmy jechali po 4 osoby na samochód (wtedy koszty podróży rozłożyłyby się równomiernie).

Co do systemu - druga propozycja Rafała wydaje mi się sensowna, z zastrzeżeniem, że o składzie na powiedzmy dwie ostatnie rundy decyduje nie system, ale drużyna wspólnie (żeby w decydującym momencie grali ci z najlepszą formą).

Q.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:41 pm 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
2 lata temu stosowaliśmy system rozstawiania oparty na statystykach poszczególnych graczy , tak by zmaksymalizować szanse zwycięstwa w poszczególnych partiach. Na tym oparte były zarówno składy drużyn jak i dobieranie pod poszczególnych graczy przeciwników. Zadanie dość karkołomne i raczej wątpię czy komukolwiek poza mną by się chciało to powtórzyć ;). Rydzu rozegrał wtedy 19, pavvka 18, reda 17 , ja i korsarz po 15 partii. Oczywiście lekkie odstępstwa od normy były jak najbardziej wskazane, dzięki czemu mogłem pospać dłużej oraz zawsze ktoś mógł sam zgłosić, że nie chce grać w kolejnej rundzie bo np. jest zmęczony. Najważniejsze natomiast, żeby ustalić sobie zasady jasno przed turniejem i wspierać się nawzajem a nie szukać winnych porażek, których jak najmniej wam życzę.

PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:02 pm 

Nie pamiętam jak w pierwszej drużynie, ale w drugiej w zeszłym roku były wykorzystywane statystyki bezpośrednich pojedynków do rozstawiania w poszczególnych rundach. Chociaż priorytetem było aby każdy rozegrał tak sam liczbę gier.

W tym roku także przygotuję takie zestawienie. A czy kapitan z tego skorzysta to już będzie zależało od niego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1