Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest N sty 23, 2022 10:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ankieta klubowa
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 4:08 pm 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
Panie i panowie , 100 spotkań za nami a ostatnio jakoś tak dało się zauważyć pewne rozprężenie a nawet brak turnieju rankingowego z powodu frekwencji. Tak być nie może. Wydaje mi się, że jest trochę spraw wymagających dyskusji i temu ma służyć konstrukcja ankiety, którą chciałbym rozdać na następnym spotkaniu. Proszę składać swoje propozycje pytań wraz z ewentualnymi odpowiedziami do wyboru. Przy każdym pytaniu będzie również miejsce na uwagi. No to zaczynamy:

1. Jak oceniacie tegoroczną formułę klasyfikacji do KMP

a) jest najlepsza do tej pory i można ją zastosować w kolejnym sezonie
b) jest ok , ale zmieniłbym ...
c) nie podoba mi się , jest niesprawiedliwa , faworyzuje nie tych graczy którzy powinni być docenieni, należy ją zmienić na coś zupełnie innego
d)mam swoją wizję i tu ją opiszę

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 4:18 pm 

2. Co sądzicie o naszym miejscu spotkań ?

a) jest ok , wystarcza na nasze potrzeby
b) jest beznadziejnie , nawet nie można się napić browara, poszukajmy innego lokum np. ....
c) mam zaklepane lepsze miejsce , przenieśmy się do ....

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 4:23 pm 

3. Co powinniśmy zrobić z zebraną kasą

a) wydać na tańce, hulanki , swawole
b) kupić zestawy/zegary
c) zostawić na cel jaki się może kiedyś wyklaruje
d) przeznaczyć na organizację klubowych turniejów z nagrodami
e) mam inną propozycję ....

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:44 am 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
ELF napisał(a):
3. Co powinniśmy zrobić z zebraną kasą

a) wydać na tańce, hulanki , swawole
b) kupić zestawy/zegary
c) zostawić na cel jaki się może kiedyś wyklaruje
d) przeznaczyć na organizację klubowych turniejów z nagrodami
e) mam inną propozycję ....

Dodalbym jeszcze odpowiedz
f) przeznaczyc na organizacje Mistrzostw Warszawy

No i moze niech to pytanie bedzie wielokrotnego wyboru.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:02 am 

4. Jakim systemem powinny być rozgrywane turnieje klubowe ?

a) rundy 1-4 połówkowy , 5 duńczyk
b) rundy 1-4 dubov, 5 duńczyk
c) rundy 1-5 połówkowy
d) rundy 1-5 dubov
e) rundy 1-4 dubov, runda 5 duńczyk na 1 stole na pozostałych dubov
f) nie wiem o co chodzi / nie zależy mi , niech decyduje sędzia

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:14 am 

5. Podaj osoby , które wg ciebie najlepiej nadają się do roli:

a) dziennikarza - osoba odpowiedzialna za pisanie relacji po turniejach klubowych

b) skarbnika

c) opiekuna strony www - osoba dbająca o rozwój strony, wypełnianie treścią zakładek

d) sędziego - osoba dbająca o dostarczenie sprzętu (walizka, laptop); prowadzenie turnieju ; wysyłanie plików ze statystykami ; prowadzenie klasyfikacji KMP

Oczywiście wybrana osoba musi się zgodzić na pełnienie danej funkcji oraz powinna wyznaczyć zastępcę, który przejmie obowiązki w razie nieobecności.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 12:03 pm 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
ELF napisał(a):
2. Co sądzicie o naszym miejscu spotkań ?

a) jest ok , wystarcza na nasze potrzeby
b) jest beznadziejnie , nawet nie można się napić browara, poszukajmy innego lokum np. ....
c) mam zaklepane lepsze miejsce , przenieśmy się do ....

Proponuję między a) i b) odpowiedź w rodzaju "dobrze, że jest, ale warto znaleźć miejsce rezerwowe" - już się zdarzało (np tydzień temu) odwołać turniej w momencie, gdy powinien był się zaczynać - wyłącznie z powodu imprez dziejących się w pomieszczeniach, z których korzystamy.

Proponuję też pytanie na skali Lickerta, czyli z zaznaczeniem na osi typu "bardzo źle--źle--ani tak ani tak--dobrze--bardzo dobrze", a kwestia jest następująca (oczywiście to propozycja):
Co i w jakiej mierze sprzyja/nie sprzyja przychodzeniu do Klubu (szczególnie nowych osób)?
1. Poziom gry i graczy
2. miejsce
3. godziny turnieju
4. formuła turnieju
5. atmosfera w Klubie
6. sposób informowania o/reklamowania Klubu
...

Z zaznaczeniem że chodzi o ocenę FAKTYCZNEJ sytuacji, a nie "no dobrze jak miejsce jest fajne". Np. uznanie poziomu gry za niezachęcający (bo - dajmy na to - zbyt wysoki dla "świeżaków") może zaowocować stworzeniem porządnego samouczka czy "szkółki scrabblowej" (a niekoniecznie "programowym obniżeniem lotów :wink: )

Dodatkowo warto poddać ocenie hermetyczność/otwartość naszego grona, własną ocenę siebie każdego z ankietowanych oraz (czemu ogólnie może służyć - poprzez omawianie wyników - powyższa kafeteria) kierunki i sposoby wprowadzenia w życie ewentualnych zmian dotyczących życia i aktywności Klubu i klubowiczów :smile:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 12:50 pm 

6. Na stronie klubowej nie działa/ zmieniłbym - dopisujcie swoje spostrzeżenia

- możliwość wrzucania newsów przez użytkowników
- możliwość komentowania aktualności
- nieaktualna lista zawodników, brak możliwości dodawania i usuwania zawodników , brak automatycznego uaktualniania rankingów pfs i klubowego
- klasyfikacja KMP , aktualny tylko plik excelowy (tu pstryczek we własny nos)
- materiały do pobrania - brak wykreślanki klubowej (gotowa, niewrzucona)
- turnieje organizowane przez klub - zniknęła relacja z ubiegłorocznych MW
- galeria fotografii - brak
- słownik - brak
- nie działa animacja flashowa na głównej stronie
- brak archiwum starych wiadomości
- brak linku do kompletu plików turniejowych
- zbędne linki - katalog stron scrabble, reklamy notesu scrabble

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 1:49 pm 

Mam jeszcze jeden pomysł - ponieważ uważam, że nie pomylę się zakładając, że dobrze byłoby przyciągnąć nowych graczy do Klubu, wobec tego niegłupią ideą jest dostosowanie się do "wymagań klienta", a wobec tego przeprowadzenie swoistych "badań marketingowych" :D

W moim zamyśle byłaby to ankieta kilku pytań (to WAŻNE!! - istotna jest możliwość szybkiego przeprowadzenia, łatwego przesłania mailem, nawet wypytania wprost "przy stole" na croniksie bądź kurniku), zadawanych osobom grającym w scrabble, ale poza Klubem, czy to jedynie na necie, czy też w gronie rodziny/znajomych. Proponowałbym pytania typu:
1. Czy interesuje Cię gra w scrabble na żywo?
2. Czego oczekiwał(a)byś po grze w klubie scrabblowym?
3. Dlaczego do tej pory nie zagrałaś/eś na żywo/w klubie?

Odpowiedzi pozwoliłyby nam wziąć się w garść i popracować nad uatrakcyjnieniem Klubu oraz skonstruować i ruszyć "machinę propagandową". Jestem przekonany, że jest wiele osób, które, podobnie jak ja swego czasu, po prostu nie wiedzą, że w ogóle jest możliwość prostego i przyjemnego włączenia się w świat scrabblistów oraz okazja do zagrania na żywo, nauki i wymiany doświadczeń, no i tak dalej :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 2:44 pm 

[ciach]

Hehe, faktycznie, nie dotyczałem :*

Ostatnio edytowano Cz lut 05, 2009 7:32 pm przez McOO, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 3:09 pm 

Mc00 ten topik miał być w moim zamierzeniu stworzony w celu stworzenia ankiety, którą otrzymasz we wtorek, więc jak masz jakieś dodatkowe propozycje pytań to wal śmiało a wypełnienie ankiety i tak cię nie ominie ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:07 pm 

McOO napisał(a):
1. Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bo nie zetknąłem się z poprzednimi formami klasyfikacji KMP.

Na 1 mistrzostwa decydował ranking kurnikowy.

Na 2 formuła była podobna jak obecna z tym, że rankingi były obcinane dla graczy, którzy rozegrali mniej niż 100 partii (proporcjonalnie dla 0 gier 80% rankingu dla 100 i więcej gier 100%) , zmniejszyliśmy w tym roku wagę rankingu kurnikowego jako zbyt skaczącego i zależnego w dużej mierze od ostatnich gier.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 1:06 am 

Imię: Szymon
nazwisko: Plachta
Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie ankiety sformułowane przez Przemka razem z moimi uwagami (bo nie będzie mi się chciało pisać tego na papierze) :)

Co i w jakiej mierze sprzyja/nie sprzyja przychodzeniu do Klubu (szczególnie nowych osób)?

1. Poziom gry i graczy
Zdecydowanie nie sprzyja osobom nowym, zaczynającym dopiero grę lub mającym małe doświadczenie. Taka dysproporcja na dłuższą metę zniechęca. Lepsze dla rozwoju świeżego scrabblisty jest rywalizowanie z jemu podobnymi niż opady szczeny na widok słów jakie kładzie mu MP :P

2. miejsce
Lokalizacja jest dobra, warunki też, lecz brak 100% pewności na rozegranie turnieju w danym terminie.

3. godziny turnieju (dodałbym też dzień turnieju)
Środek tygodnia. Godziny w miarę optymalne. Aczkolwiek nie każdemu muszą pasować. Więc czas i dzień jest sprawą indywidualną każdego gracza.

4. formuła turnieju
Maksymalnie zniechęca.
Nic tak nie deprymuje jak być z góry skazanym na porażkę. Zwykle motywem wzięcia udziału w rywalizacji sportowej jest wg mnie chociaż minimalny cień szansy na wygraną. Fajnie jest świeżakowi zmierzyć się z MP i porównać poziomy, ale kurcze nie co tydzień. Ja się nie dziwię, że niektórym osobom brak już chęci przychodzenia na turnieje jeżeli mają dostać 4 razy łupnia i raz BYE'a.
Zasady rozstawiania ogólnie są dobre. Ale zastanowiłbym się nad wspomnianym przez Przemka prowadzeniem szkółki scrabblowej i np. oddzielnym/opcjonalnym turniejem dla graczy z rankiem 100 i poniżej. Oczywiście zachowując wolność wyboru, w którym turnieju taki gracz chce wziąć udział.

5. atmosfera w klubie
Trochę hermetyczne środowisko tu mamy z charakterystycznymi dziwactwami typu kombinowanie ze słownikiem czy humorem scrabblowym ;) Nie każdy to rozumie, więc przydałoby się więcej otwartości i ciepła dla nowych graczy niekoniecznie tylko na polu scrabbli. Ale to też różnie z każdym bywa, więc tego na siłę nie da się zmienić ;)

6. sposób informowania o/reklamowania Klubu
Wiadomo - im więcej szumu tym więcej ludzi go odbiera. Dużym postępem jest rozwój strony i forum. Ale nie należy na tym poprzestawać. Fajne są nasze gry w knajpach, bo ludzie nas widzą. Mogą przyjść, popatrzeć, popytać - świetna reklama wg mnie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 11:24 am 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
cerveja napisał(a):
(...)(...)np. oddzielnym/opcjonalnym turniejem dla graczy z rankiem 100 i poniżej. Oczywiście zachowując wolność wyboru, w którym turnieju taki gracz chce wziąć udział.

Na to raczej nie ma szans, z uwagi na zbyt mala liczbe graczy z rankingiem ponizej 100.
Ale mozna przemyslec, rozgrywanie turniejow w dywizjach (jak w USA i GB, akurat jest o tym mowa na forum PFS).
Bedzie co prawda wowczas problem z klasyfikacja KMP i rankingiem, ale mysle, ze mozna to jakos opracowac.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 12:36 pm 

Heh, problemem jest, jeżeli byłby turniej, w którym osób z "niskim" rankiem byłoby 2-3. Wtedy mogą albo do znudzenia grać ze sobą, albo pogodzić się z faktem, że poprawić poziom gry można nawet przegrywając, byle z lepszym przeciwnikiem. Szczerze - wolałbym przegrywać cały czas z pierwszą 10 w Polsce, niż wygrywać z ostatnią setką :wink: co nie jest odkrywcze - chyba ;D Sam sobie jestem przykładem, bo przy odrobinie predyspozycji i dużej dozie uporu (tudzież cierpliwości) nie ma siły, by w końcu coś nie "zaskoczyło", i nagle gra nabiera jakości :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1